Моментното вдъхновение при концепцията за интериорен дизайн на апартамента бе първата среща със собствениците. Две думи дадоха насоката на дизайна: строга решителност и ярка индивидуалност.
Стените са в бяло, златно и тъмен графит. Топлина и светлина в интериора носят естествените материали: паркет с дължина над 3м., корпусната мебел с естествено фурнир и стъклено-огледални повърхности.
Осветлението е разточително разтеглено. Всяка шапка от дизайнерската лампа на Morrossini пада на точно определено място.
Акцент в интериорния дизайн от студио Код РУЖ слагат пинчетата – аплиците Pin на Vibia.
Обзавеждането в дневната зона и трапезарията е основно от Giorgetti, водеща марка сред ценителите на съвременната класа в дизайна. Всеки мебел е се характеризира с атипична уникалност. Формите са нетипични, строги и премерени.
Всички облицовки са дело на италиански производител „артиджане“.
И също както в киното, и ние, интериорните дизайнери от Код Руж, обичаме да създаваме пространствена илюзия. Любима част от проектирането ни са огледалата в интериора. Илюзията за безкрайност, отражението в огледалото – усъвършенствали сме дизайнерските си умения.
Пример за това е интериорния дизайн на банята за гости. Частта на тоалетната и душа са с мозайка, рисуваща преплетени колони на дърво. Стените на ъгъл при мивката са като отворена огледална книга. Те отразяват останалата част на банята и висящо осветление, създавайки усещане за дълбочина.
От open space голямо общо пространство сепарирахме няколко зони.
Общи зони: просторно отворено антре с място за почивка, дневна зона с дивани, затворена преходна кухня, трапезария, баня за гости.
Родителска зона: спалня, самостоятелна баня и тоалетна, гардеробна.
Детска зона: настояща детска стая, бъдеща за учене; самостоятелна баня и тоалетна; спалня за гости (бъдеща тийн спалня).